Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Dlaczego nasza szkoła ???

Niby zwykła szkoła,

lecz nie do końca...

Niezwykłe miejsce,

niezwykli ludzie,

specjalny program pobytu

sprawią,iż spotkacie się

z przygodą życia. 

Sprawdźcie nas już dziś ! 

Zajęcia wychowawcze organizujemy przez cały rok, również w dniach wolnych od nauki szkolnej, w okresie ferii i wakacji. Dostosowujemy je do potrzeb i zainteresowań dziecka, jego wieku, rodzaju schorzenia, a zarazem poziomu wydolności wysiłkowej. Staramy się, aby w szerokiej gamie naszych propozycji każde dziecko znalazło coś dla siebie.

Stwarzamy warunki do adaptacji dziecka w nowym otoczeniu. Prowadzimy gry i zabawy integracyjne, zajęcia interpersonalne, pogadanki i rozmowy indywidualne. Organizujemy wycieczki krajoznawczo – turystyczne piesze i autokarowe, spacery klimatyczne oraz zajęcia na świeżym powietrzu. Zapoznajemy z historią i walorami przyrodniczo – klimatycznymi Rymanowa Zdroju i okolic. Organizujemy też zajęcia wyzwalające twórczość wychowanków: plastyczne, muzyczne, teatralne, uwrażliwiające na przyrodę i zwierzęta.

Angażujemy naszych podopiecznych do organizowania zabaw, konkursów i imprez sanatoryjnych min. „Wybory Miss- Mistera”, „Randka w ciemno”, ,,Karaoke”, wieczorki humoru, turnieje sportowe, spotkania przy ognisku, dyskoteki itp. Włączamy również dzieci i młodzież do przygotowania prezentacji artystycznych, podczas których wychowankowie mają możliwość pokazania swoich talentów.

Umożliwiamy dzieciom przechowanie pieniędzy w depozycie i wypłatę w miarę ich potrzeb.

Na zakończenie turnusu organizujemy spacery i wieczorki pożegnalne, dzielimy się wrażeniami z pobytu w Rymanowie Zdroju, wręczamy pamiątkowe dyplomy i w ten sposób przygotowujemy młodzież i dzieci do powrotu do środowiska macierzystego.

Pragniemy, aby każde dziecko czuło się u nas dobrze i bezpiecznie, a czas leczenia minął wesoło i przyjemnie. Staramy się o to, aby nasi wychowankowie mieli miłe wspomnienia i chcieli do nas wracać.

Rymanów Zdrój - Po zdrowie w Rymanowie

Rymanów Zdrój położony jest 4 km

na południe od miasta w dolinie Taboru

Czytaj więcej...

Media o nas

Drogi Gościu zapraszamy Ciebie do zobaczenia co o nas piszą media.

Czytaj więcej...

Od czego zacząć

Żeby zapisać się do naszej szkoły wystarczy tylko kilka minut. Zobacz jakie to proste!

Czytaj więcej...

Joomla templates by Joomlashine Projektowanie stron internetowych MISTEO.PL