Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Dlaczego nasza szkoła ???

Niby zwykła szkoła,

lecz nie do końca...

Niezwykłe miejsce,

niezwykli ludzie,

specjalny program pobytu

sprawią,iż spotkacie się

z przygodą życia. 

Sprawdźcie nas już dziś ! 

Witam

Mam na imię Adam i jestem wychowawcą w szkole sanatoryjnej w Rymanowie Zdroju. Postaram się w skrócie przedstawić praktyczne rady, które pomogą Wam wyprawić dziecko do sanatorium.

 Skierowanie

 Naszemu dziecku dolega jakieś schorzenie? Wymaga leczenia, rehabilitacji? Często choruje na drogi oddechowe, zapalenia, anginy? Nie masz gotówki? Chciałbyś, by zajęto się twoim dzieckiem kompleksowo i rzetelnie? Porozmawiaj ze swoim lekarzem o skierowaniu do sanatorium. W uzdrowiskowej miejscowości o specyficznym leczniczym klimacie nie tylko podreperujesz zdrowie dziecka, ale i nie straci ono kontaktu ze szkołą.

 Jak wysłać dziecko do sanatorium? Przedstawię to krok po kroku

 Krok 1: Skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego
Na leczenie uzdrowiskowe skieruje twoje dziecko lekarz ubezpieczenia zdrowotnego-lekarz pierwszego kontaktu (rodzinny), lekarz specjalista do którego chodzisz z dzieckiem lub lekarz ze szpitala, w którym przebywało twoje dziecko. Druk skierowania możesz ściągnąć z linku umieszczonego obok "Przydatne dokumenty".

 Krok 2: Potwierdzenie skierowania przez NFZ
Skierowanie należy potwierdzić w wojewódzkim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia. Możesz dostarczyć je tam osobiście lub przesłać pocztą.

Krok 3: Decyzja NFZ
Skierowanie jest rozpatrzone przez NFZ nie później niż 30 dni od daty wpłynięcia dokumentu. Zasadność skierowania na leczenie uzdrowiskowe ocenia lekarz specjalista. W przypadku potwierdzenia skierowania, oddział NFZ określa rodzaj leczenia, wyznacza miejsce, odpowiedni zakład lecznictwa uzdrowiskowego, termin rozpoczęcia leczenia i czas jego trwania. Potwierdzone przez NFZ skierowanie zostanie ci dostarczone nie później niż na 14 dni przed rozpoczęciem leczenia.

 Krok 4: Wybór uzdrowiska, czyli gdzie wysłać nasze dziecko
Miejsce i zakład lecznictwa uzdrowiskowego wskazuje lekarz specjalista NFZ, ale może zaznaczyć to już lekarz pierwszego kontaktu wypełniając skierowanie. Przede wszystkim do Rymanowa Zdroju – uzdrowiska specjalizującego się w lecznictwie dziecięcym. leczy się tam:choroby układu oddechowego, górnych i dolnych dróg oddechowych,choroby narządów ruchu,reumatyczne,choroby układu krążenia, choroby skóry, alergiczne,choroby nerek i układu moczowego.

 Krok 4: Opłaty
Pobyt dziecka na leczeniu uzdrowiskowym jest bezpłatny. Pokryjesz tylko koszty związane przejazdem do i z uzdrowiska.

 Nasze dziecko jedzie do sanatorium!

 Na początek powinniście kochani rodzice ucieszyć się, że Wasza pociecha dostała skierowanie do sanatorium i okazać to całym sobą dziecku, aby dziecko, chłopak czy dziewczyna widzieli w Was osobę która to akceptuje i z radością pragnie Waszego zdrowia i rozwoju społecznego.

Wiem Wiem, że dla wielu z Was to będzie trudne, ale nie możecie tego okazywać, bo dziecko to zauważy i będzie w rozterce-jechać czy nie?

Wyprawka

Tak więc po okazaniu Waszej radości przystępujemy do pakowania dziecka. Skład „wyprawki” na pewno zależeć będzie od płci i wieku dziecka. Pamiętajcie o tym, że sanatorium będzie drugim domem dla dziecka na 4 tygodnie, gdzie będzie normalnie funkcjonowało, czyli chodziło na zabiegi, do szkoły, na spacery , na zajęcia wychowawcze, brało udział w różnych imprezach.

Dlatego potrzeba zapakować różne stroje, na ciepło i zimno w zależności od pory roku, pamiętając np. o czapkach czy rękawiczkach a kończąc na butach. Pamiętamy o środkach do higieny dziecka i czymś ulubionym dla niego np. zabawce czy książce a może instrumencie muzycznym bo dziecko gra i sprawia mu to przyjemność. Uczniowie szkół muzycznych mają możliwość gry na swoim instrumencie. Instrumenty muzyczne przechowujemy w bezpiecznym miejscu.

Prosimy, aby uczeń przywiózł ze sobą komplet podręczników, zeszytów, zeszytów ćwiczeń, przybory szkolne, z których będzie korzystał podczas nauki w szkole sanatoryjnej. Nauczyciele uczący poszczególnych przedmiotów realizują treści programowe uwzględniając indywidualne potrzeby każdego ucznia. Po zakończeniu turnusu dziecko otrzymuje zaświadczenie z ocenami.

Można dziecku pozwolić wziąć np. laptop czy tablet ale też uświadomić mu o odpowiedzialności za powierzony mu sprzęt.

Co jeszcze? Potwierdzone przez oddział NFZ skierowanie na leczenie, orzeczenie o niepełnosprawności (jeżeli dziecko takie posiada),aktualny dowód ubezpieczenia zdrowotnego,wyniki badań diagnostycznych, konsultacji specjalistycznych oraz karty informacyjne z leczenia szpitalnego, które mogą mieć związek ze skierowaniem lub leczeniem w uzdrowisku,stale przyjmowane leki

 No i wreszcie jedziemy!

Dojazd

Wjeżdżacie do Rymanowa Zdroju, mijacie centrum i za kościołem na łuku drogi głównej w prawo (za mostem), Państwo skręcacie w lewo i jedziecie prosto. Mijacie sanatorium Polonia, Maria i skręcacie w lewo. Zakaz wjazdu, który stoi przy drodze nie dotyczy osób przywożących dzieci do sanatorium. Wyjeżdżacie na samą górę, na parking san. Zimowit.

Pierwsze kroki

Wchodzicie do budynku wejściem głównym gdzie znajduje się recepcja. Tam okazujecie Państwo skierowanie do sanatorium , meldujecie dziecko i stamtąd recepcjonistka odprowadza Państwa na oddział. Tutaj czekają na Państwa Panie pielęgniarki, które zapisują dziecko na odział, zbierają wszelką informację medyczną od Państwa, ważne informacje i uwagi o Waszym dziecku i przydzielają sypialnię. Możecie też Państwo spotkać się z lekarzem .

Po zakończeniu zapisywania dziecka kierujecie się Państwo do dyżurujących nauczycieli i wychowawców i zapisujecie dziecko do szkoły sanatoryjnej. Tam zostaniecie pokrótce poinformowani o rozkładzie dnia dziecka, i ogólnie o sposobie spędzania czasu w sanatorium. Tutaj jest też czas abyście Państwo przekazali ważne uwagi o swoim dziecku, które mogą się nam przydać w pracy z w szkole i na zajęciach wychowawczych. Jeżeli posiadacie Państwo orzeczenie o niepełnosprawności dziecka to tutaj możecie zostawić ksero takiego zaświadczenia.

Zachęcam Was rodzice abyście tutaj zostawili kieszonkowe dla swoich dzieci. Depozyt pieniężny powierzony wychowawcom to od lat sprawdzona metoda bezpiecznego i racjonalnego sposobu wydawania pieniędzy przez dzieci. Jeszcze jedno, tutaj zbieramy pieniądze na wycieczkę autokarową dzieci – 25 zł. i zbieramy zgodę na wyjazd.

Odpowiadamy na każde pytanie udzielamy wszelkich możliwych informacji.

Zaufanie

Kochani rodzice- już dobrze, zrobiliście wszystko co do Was należało . Teraz my nauczyciele i wychowawcy przejmujemy pałeczkę opieki nad Waszymi skarbami . Wierzcie nam, iż dołożymy wszelkich starań aby Wasze pociechy wróciły do Was całe i zdrowe a przede wszystkim szczęśliwe, że czas w sanatorium przeżyty z nowymi przyjaciółmi to był najpiękniejszy ich czas w dotychczasowym życiu. Uwierzcie, dziecko częściej wyjeżdżające z domu, poddawane różnym nowym doświadczeniom o wiele łatwiej akceptuje nową rzeczywistość, nawiązuje nowe kontakty, a przede wszystkim jest otwarte na działanie, które niejednokrotnie wyzwoliło się np. w samorządzie małego kuracjusza czy imprezach organizowanych przez naszą szkołę sanatoryjną.

Zawsze możecie do nas dzwonić, prosić o rozmowę z wychowawcą , uzyskać taką czy inną informację. Jesteśmy do Państwa dyspozycji!

Pozdrawiam gorąco i życzę dużo uśmiechu i radości bo my tym zarażamy w Rymanowie Zdroju.

Rymanów Zdrój - Po zdrowie w Rymanowie

Rymanów Zdrój położony jest 4 km

na południe od miasta w dolinie Taboru

Czytaj więcej...

Media o nas

Drogi Gościu zapraszamy Ciebie do zobaczenia co o nas piszą media.

Czytaj więcej...

Od czego zacząć

Żeby zapisać się do naszej szkoły wystarczy tylko kilka minut. Zobacz jakie to proste!

Czytaj więcej...

Joomla templates by Joomlashine Projektowanie stron internetowych MISTEO.PL