Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Dlaczego nasza szkoła ???

Niby zwykła szkoła,

lecz nie do końca...

Niezwykłe miejsce,

niezwykli ludzie,

specjalny program pobytu

sprawią,iż spotkacie się

z przygodą życia. 

Sprawdźcie nas już dziś ! 

Dziecko w sanatorium objęte jest całodobową opieką medyczną.

W dniu przyjazdu do sanatorium lekarz bada dziecko i zaleca indywidualnie zabiegi lecznicze dostosowane do schorzeń. Oferowane dzieciom zabiegi oparte są na wykorzystywaniu naturalnych metod leczenia takich jak:

kąpiele mineralne, maseczki borowinowe, inhalacje z wód mineralnych, masaże, gimnastyka lecznicza, fizykoterapia i inne.

Z zabiegów leczniczych dziecko korzysta codziennie z wyłączeniem niedzieli.
Zajęcia edukacyjno-wychowawcze prowadzone w szkole sanatoryjnej nie kolidują z czasem trwania zabiegów.

Dziecko może być objęte specjalną dietą żywieniową przy otyłości, alergii, cukrzycy, celiakii, czy innych wskazaniach zdrowotnych.

Do wzmocnienia działań leczenia sanatoryjnego przyczynia się korzystanie  z leczniczych walorów wód mineralnych, do których każde dziecko ma darmowy i nieograniczony dostęp przez cały czas pobytu w sanatorium.

Wody mineralne To niezwykle cenny skarb natury:

„Tytus” leczy  choroby wieku dziecięcego, choroby układu oddechowego, układu krążenia, przemiany materii, zaburzenia gruczołów wydzielania wewnętrznego;

„Klaudia leczy  choroby wieku dziecięcego, nieżyty żołądka, choroba skóry, miażdżycę tętnic, zmiany gośćcowe, niedomogi gruczołów dokrewnych;

„Celestyna, najbardziej znana, leczy choroby wieku dziecięcego, nieżyty żołądka, jelit, wadliwą przemianę materii, choroby skóry, miażdżycę tętnic, zmiany gośćcowe mięśni i nerwów, niedomogi gruczołów dokrewnych

Nauczyciele i wychowawcy przez cały okres pobytu dziecka w sanatorium współpracują z kadrą medyczną, wspierając leczenie sanatoryjne. Dodatkowo wychowawcy wzmacniają leczenie spacerami klimatycznymi  po uzdrowisku i okolicach. Wędrujemy po wyznaczonych ścieżkach przyrodniczych i prowadzimy obserwacje w naturalnym środowisku zwierząt i roślin.. Wychowankowie oprócz dotlenienia organizmu górskim bogatym w mikroelementy powietrzem poznają ciekawie ukształtowany górzysty i zalesiony teren Beskidu Niskiego.

Każde dziecko przebywające w naszej placówce jest traktowane indywidualnie i otoczone jest najlepszą opieką wychowawczą i medyczną.

Rymanów Zdrój - Po zdrowie w Rymanowie

Rymanów Zdrój położony jest 4 km

na południe od miasta w dolinie Taboru

Czytaj więcej...

Media o nas

Drogi Gościu zapraszamy Ciebie do zobaczenia co o nas piszą media.

Czytaj więcej...

Od czego zacząć

Żeby zapisać się do naszej szkoły wystarczy tylko kilka minut. Zobacz jakie to proste!

Czytaj więcej...

Joomla templates by Joomlashine Projektowanie stron internetowych MISTEO.PL