Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Dlaczego nasza szkoła ???

Niby zwykła szkoła,

lecz nie do końca...

Niezwykłe miejsce,

niezwykli ludzie,

specjalny program pobytu

sprawią,iż spotkacie się

z przygodą życia. 

Sprawdźcie nas już dziś ! 

Witamy w naszej szkole

Blog najlepszej szkoły uzdrowiskowej w Polsce. Jeżeli chcecie wiedzieć więcej o naszej szkole to koniecznie odwiedźcie naszego facebook`owego Fan Pagea.

 • Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy dostępne na stronie.
 • Kategorie
  Kategorie Wyświetla listę kategorii tego bloga.
 • Tagi
  Tagi Wyświetla listę słów kluczowych, które zostały wykorzystane na blogu.
 • Blogerzy
  Blogerzy Wyszukaj ulubionego blogera na stronie.
 • Wpisy Zespołu
  Wpisy Zespołu Wyszukaj ulubiony zespół.
 • Archiwum
  Archiwum Zawiera listę wpisów, które zostały utworzone wcześniej.
Najnowsze wpisy

Dodane przez w w Imprezy i uroczystości szkolne

Podczas lekcji języka angielskiego dzieci zapoznawały się ze zwyczajem Halloween i tradycją Święta Dziękczynienia.

Dzień DziękczynieniaŚwięto Dziękczynienia – święto obchodzone w Stanach Zjednoczonych w czwarty czwartek listopada, a w Kanadzie w drugi poniedziałek października, jako pamiątka pierwszych dożynek mieszkańców kolonii Plymout w 1621 roku. 

Halloween – zwyczaj związany z maskaradą, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej.

Czytaj dalej
Przeczytano: 1

Dodane przez w w Po lekcjach...

Już Mikołaj grzeje sanie. 

Czego pragniesz niech się stanie.

Każde z marzeń skrytych w głębi 

święty Dziadek może spełnić.

 

Wieczór 6 grudnia zawsze dla dzieci przebywających w szkole sanatoryjnej jest pełen niespodzianek i dobrej zabawy. Również w tym roku Św. Mikołaj nie zawiódł i przybył do dzieci z prezentami.

Czytaj dalej
Przeczytano: 8

We wtorkowe popołudnie 4 grudnia dzieci przebywające na leczeniu w sanatorium spotkały się z przedstawicielkami Fundacji "Razem z psem".

Spotkanie miało walor edukacyjny, ponieważ dużo było mówione o tym jak opiekować się różnymi rasami psów. Była również zabawa, która przełamywała bariery nieufności między dziećmi i psami.

      

Czytaj dalej
Przeczytano: 6

Dodane przez w w Imprezy i uroczystości szkolne

Najmłodsze dzieci wybrały się na spacer do lasu i polanę "Krokusową", gdzie stoją drewniane figury nazywane popularnie "zbójcami" Mimo że pogoda typowo listopadowa i brak słońca, to nastroje podczas spaceru były dobre. 

Czytaj dalej
Przeczytano: 34

Dodane przez w w Po lekcjach...

W wtorkowy wieczór 19 listopada gdy za oknem pierwszy śnieg i mróz w naszej sali widowiskowej było słychać gorące rytmy. Dzieci przebywające na leczeniu dały popis swych talentów muzyczno - tanecznych przed dorosłą widownią.

Występowały dzieci z klas VII, VIII, i III gim.

Czytaj dalej
Przeczytano: 41

Dodane przez w w Po lekcjach...

Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. W życiu codziennym zdarzają się sytuacje przykre gdy ktoś ucierpi. Nawet w szkole podczas przerwy, czy zajęć wf, a nawet na spacerze mogą zdarzyć się wypadki. 

Powinniśmy umieć im zapobiegać a gdy już się zdarzą to pomagać poszkodowanym.

W naszej szkole na zajęciach pozalekcyjnych dzieci przebywające na leczeniu sanatoryjnym miały okazję zapoznać się z metodami udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie przeprowadzili profesjonaliści : ratownik medyczny i strażak.

Czytaj dalej
Przeczytano: 42

Dodane przez w w Imprezy i uroczystości szkolne

W wyniku zaborów państwo polskie zostało wymazane z mapy Europy. Pomimo licznych powstań, nie udało się doprowadzić do odzyskania niepodległości. Dopiero światowy konflikt, w którym wzięły udział wszystkie mocarstwa zaborcze, stał się szansą na niepodległość. W I wojnie światowej Rosja stanęła naprzeciw sojuszu Niemiec i Austro-Węgier. 

10 listopada Józef Piłsudski po opuszczeniu twierdzy w Magdeburgu przyjechał do Warszawy i nawiązał współpracę z Radą Regencyjną, która 11 listopada przekazała mu pełnię władzy nad odtwarzanymi oddziałami Wojska Polskiego. Tego samego dnia Niemcy skapitulowały, kończąc tym samym I wojnę światową. 14 listopada Piłsudski otrzymał pełną władzę cywilną, dzięki czemu możliwe stało się utworzenie nowych władz. 16 listopada do państwa Ententy wysłana została notyfikacja ogłaszająca powstanie niepodległego Państwa Polskiego.

Przypomnieliśmy sobie owe historyczne wydarzenia podczas akademii, która odbyła się na kilka dni przed rocznicowymi obchodami w całym kraju 100 -lecia odzyskania niepodległości.

Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród, 
Nie damy pogrześć mowy! 
Polski my naród, polski lud, 
Królewski szczep piastowy, 
Nie damy, by nas zniemczył wróg… 
— Tak nam dopomóż Bóg! 

Czytaj dalej
Przeczytano: 70

Dodane przez w w Imprezy i uroczystości szkolne

Dzieci młodsze 18 października wyruszyły na leśne dróżki.

"Cieszyliśmy się piękną,słoneczną jesienią i obserwowaliśmy przyrodę.

W lesie stworzyliśmy "galerię obrazów".

To był bardzo udany spacer"

Czytaj dalej
Przeczytano: 74

Dodane przez w w Po lekcjach...

Serdecznie dziękujemy naszym uczniom za miłe wpisy w księdze                                                              pamiątkowej.

Będziemy o was pamiętać!

Wracajcie do nas na kolejne turnusy lecznicze.

Czytaj dalej
Przeczytano: 63

Dodane przez w w Imprezy i uroczystości szkolne

 „Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować".

                                                                                  Jan Paweł II

 Jan Paweł II -  papież Polaków, dla większości z nas stał się ideałem pod każdym względem i na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Aby pamięć o nim uhonorować, ustanowiono  Dzień Papieski, czyli dzień wdzięczności i jedności duchowej z Ojcem Świętym.

 

W naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Janie Pawle II, który przeznaczony był dla uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej. Pytania dotyczyły życia, pracy  i pontyfikatu Wielkiego Papieża Polaka.

Laureatami konkursu zostali uczniowie:

Marcin   klasa V

Kaja   klasa VII

Angelika  klasa VIII

Julia   klasa VIII

 

Czytaj dalej
Przeczytano: 69

Dodane przez w w Imprezy i uroczystości szkolne

W dniu 18 października 2018 r.dzieci kl.3 czytały swoim młodszym kolegom, znane i lubiane bajki.

Dodatkową atrakcją były pacynki na paluszek.Dzieci po aktorsku wcielały się w bajkowe postacie.

Śmiechu i dobrej zabawy było co niemiara. 
 
Czytaj dalej
Przeczytano: 79

70 -lecie Powstania Szkoły Sanatoryjnej w Rymanowie Zdroju i Podkarpackie Obchody Dnia Edukacji Narodowej z rozdaniem nagród Marszałka Województwa Podkarpackiego miały miejsce 17 października w sali widowiskowej sanatorium "Zimowit"

Czytaj dalej
Przeczytano: 79

Dodane przez w w Po lekcjach...

Zespół Szkół Specjalnych w Rymanowie Zdroju ma 70- letnia tradycję. Uczyło się w tym czasie i leczyło w Uzdrowisku tysiące dzieci. Zachowując ciągłość pokoleniową obchodziliśmy 11 października "Dzień Nauczyciela".

Dzieci przebywające obecnie na turnusie wraz ze swymi nauczycielami przygotowały dla nauczycieli emerytów i czynnych zawodowo piękny występ artystyczny.

Pani Dyrektor przedstawiła dokonania szkoły za ostatni rok i złożyła życzenia wszystkim obecnym.

 

Czytaj dalej
Przeczytano: 91

W piątkowe popołudnie 28 IX nasi uczniowie z klasy VIII zachęcali swoich kolegów do czytania lektur szkolnych. W ramach Narodowego Czytania klasyków literatury polskiej opracowali i przedstawili fragmenty z "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego.

Bezpośrednio po czytaniu, odbyła się miła uroczystość wręczenia dyplomów dla wyróżniających się uczniów z okazji zakończenia turnusu.  

Czytaj dalej
Przeczytano: 117

Dodane przez w w Po lekcjach...

We wtorek 25 IX w sali widowiskowej Sanatorium "Zimowit" odbył się koncert orkiestry sanatoryjnej składającej się z dzieci przebywających na leczeniu. 

Dzieci pochwaliły się przed zgromadzoną publicznością swymi talentami muzycznymi, wokalnymi i tanecznymi.

Zespół szkolny zagrał w składzie :
Joasia (lutnia), Kasia (skrzypce, ukulele) ,Zosia (skrzypce)
,Amelka (flet poprzeczny),Hela (skrzypce), Mikołaj (wiolonczela) .
 

           

          

           

 

Czytaj dalej
Przeczytano: 102

Jest początek roku szkolnego, bardzo ważnym zagadnieniem jest bezpieczna droga do i ze szkoły. Policjanci z którymi spotkali się nasi uczniowie zwracali uwagę dzieciom i młodzieży na sytuacje niebezpieczne, które mogą wyniknąć podczas chodzenia lub dojeżdżania do szkoły. Dzieci oglądały film opowiadający o rożnych niebezpiecznych zdarzeniach i słuchały komentarza policjantów.Same również analizowały pokazywane sytuacje.

Czytaj dalej
Przeczytano: 102

Dodane przez w w Po lekcjach...

Plenerowa impreza artystyczna jaka odbyła się w niedzielę 9 IX zgromadziła dużą  widownię, która oklaskiwała występujących na scenie artystów małych i dużych.

W pożegnaniu lata brali udział przedstawiciele władz samorządowych:

Przewodniczący Sejmiku woj. podkarpackiego Pan Jerzy Cypryś

Wojewoda podkarpacki Pani Ewa Leniart

Przewodniczący Zarządu Komitetu PiS powiatu krośnieńskiego Pan Jan Pelczar

Burmistrz Gminy Rymanów Pan Wojciech Farbaniec

Gospodyniami spotkania były:

Prezes Uzdrowiska Rymanów S.A. Pani Iwona Olejnik i Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Pani Agnieszka Kopiec.

 

 

Relacja fotograficzna poniżej:

 

Czytaj dalej
Przeczytano: 142

Dodane przez w w Po lekcjach...

W niedzielę 9 IX 2018 r w amfiteatrze parku zdrojowego odbędzie się impreza plenerowa na zakończenie lata. W części artystycznej udział wezmą również dzieci sanatoryjne, które przebywają na leczeniu i uczą się w Zespole Szkół.

Serdecznie zapraszamy! 

 

Czytaj dalej
Przeczytano: 139

Dodane przez w w Imprezy i uroczystości szkolne

Dzień 3 IX był dniem przyjazdu nowego turnusu.

W dzień następny - wtorek rozpoczęliśmy rok szkolny apelem i obecnością na mszy dla dzieci sanatoryjnych.

                 

Czytaj dalej
Przeczytano: 126

Dodane przez w w Imprezy i uroczystości szkolne

"Wakacje, znowu są wakacje 
Na pewno mam rację wakacje znowu są. 

Miłego odpoczynku po całorocznych szkolnych trudach,

życzy Grono Pedagogiczne

Zespołu Szkół Specjalnych

wszystkim swoim podopiecznym.

Czytaj dalej
Przeczytano: 194

Rymanów Zdrój - Po zdrowie w Rymanowie

Rymanów Zdrój położony jest 4 km

na południe od miasta w dolinie Taboru

Czytaj więcej...

Media o nas

Drogi Gościu zapraszamy Ciebie do zobaczenia co o nas piszą media.

Czytaj więcej...

Od czego zacząć

Żeby zapisać się do naszej szkoły wystarczy tylko kilka minut. Zobacz jakie to proste!

Czytaj więcej...

Joomla templates by Joomlashine Projektowanie stron internetowych MISTEO.PL