Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Dlaczego nasza szkoła ???

Niby zwykła szkoła,

lecz nie do końca...

Niezwykłe miejsce,

niezwykli ludzie,

specjalny program pobytu

sprawią,iż spotkacie się

z przygodą życia. 

Sprawdźcie nas już dziś ! 

Witamy w naszej szkole

Blog najlepszej szkoły uzdrowiskowej w Polsce. Jeżeli chcecie wiedzieć więcej o naszej szkole to koniecznie odwiedźcie naszego facebook`owego Fan Pagea.

 • Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy dostępne na stronie.
 • Kategorie
  Kategorie Wyświetla listę kategorii tego bloga.
 • Tagi
  Tagi Wyświetla listę słów kluczowych, które zostały wykorzystane na blogu.
 • Blogerzy
  Blogerzy Wyszukaj ulubionego blogera na stronie.
 • Wpisy Zespołu
  Wpisy Zespołu Wyszukaj ulubiony zespół.
 • Archiwum
  Archiwum Zawiera listę wpisów, które zostały utworzone wcześniej.
Najnowsze wpisy

Dodane przez w w Imprezy i uroczystości szkolne

   Końcem listopada w USA obchodzone było

Święto Dziękczynienia,

z tej okazji uczniowie klas 4 i 6 na lekcjach j. angielskiego brali udział w projekcie pt: " Moje drzewo dziękczynienia".

Czytaj dalej
Przeczytano: 18

Dodane przez w w Imprezy i uroczystości szkolne

Zajęcia wychowania fizycznego były doskonałą okazją by wybrać się na pierwszy zimowy spacer w tym roku. Śnieg był mokry i nie nadawał się jeszcze do saneczkowania, ale do lepienia bałwana jak najbardziej.

Czytaj dalej
Przeczytano: 19

Dodane przez w w Imprezy i uroczystości szkolne

   W dniu 14 listopada 2017 roku uczniowie  klasy 3 gimnazjum na lekcjach matematyki  wzięli udział w próbnym egzaminie gimnazjalnym z matematyki. Na dwóch godzinach lekcyjnych nasza młodzież miała za zadanie rozwiązać przykładowy arkusz przygotowany przez nauczyciela. Głównym celem tych zajęć było zapoznanie uczniów z procedurami egzaminacyjnymi oraz nabycie umiejętności związanych z rozplanowaniem czasu na egzaminie. Uczniowie musieli poradzić sobie ze stresem i spróbować zastosować zdobytą dotychczas wiedzę do rozwiązywania zadań zarówno otwartych jak i zamkniętych.

 

Czytaj dalej
Przeczytano: 33

Dodane przez w w Imprezy i uroczystości szkolne

W dniu 7 listopada klasa 2 i 3  wzięła udział w akcji

"Poczytaj mi kolego".

Tym razem zaprosiliśmy zerówkę i klasę pierwszą. Młodsi koledzy i koleżanki z dużym zainteresowaniem słuchali bajek i wierszy, odczytywanych przez starszych. Niektórzy wykazali się dużym talentem aktorskim dobrze interpretując czytane teksty. Tym razem każdy czytający przygotował quiz na temat czytanej przez siebie bajki.

Czytaj dalej
Przeczytano: 43

   W piątek 10 listopada w przed dzień święta w naszej szkole odbył się uroczysty apel pamięci o bohaterach i wydarzeniach, które miały miejsce 99 lat temu a doprowadziły do ponownego odbudowania państwowości polskiej po 123 latach zaborów.

Dzieci przebywające na turnusie leczniczym pod kierunkiem nauczyciela historii Pana Marka Żaromskiego, przygotowały występ złożony z pieśni patriotycznych i monologów historycznych.

Czytaj dalej
Przeczytano: 39

Dodane przez w w Imprezy i uroczystości szkolne

Dzieci z klas młodszych uczestniczyły w poznawaniu zwyczajów kultywowanych w krajach anglojęzycznych przed świętem Wszystkich Świętych.

Czytaj dalej
Przeczytano: 39

Dodane przez w w Imprezy i uroczystości szkolne

 Dnia 16 X w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny „ Mistrz ortografii”.

Udział wzięło 13 uczniów – kuracjuszy.

Pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Matracka,

drugie  Julia Szcząchor i Aleksandra Budzik

natomiast trzecie Daniel Świerszczak.

            Zwycięzcom  gratulujemy, wszystkich zachęcamy                              do sprawdzenia  swoich umiejętności w kolejnej edycji.

Mimo, ze niektóre wyrazy sprawiły nam trudność, wszyscy bardzo dobrze się bawiliśmy.

Czytaj dalej
Przeczytano: 59

Dodane przez w w Imprezy i uroczystości szkolne

  W dniu 16.10.2017r.  w ramach akcji ''Poczytaj mi kolego,, uczniowie klasy drugiej i trzeciej czytali kolegom i koleżankom z klasy pierwszej wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy i Doroty Gellner.

Pierwszaki z zainteresowaniem słuchały czytanych utworów, tym bardziej,że do niektórych z nich układały puzzle. 

Liczymy na to, że ta aktywność zachęci naszych młodszych kolegów do czytania książek i odwiedzania naszej szkolnej biblioteki. 

 

Czytaj dalej
Przeczytano: 55

Dodane przez w w Imprezy i uroczystości szkolne

   W ramach obchodów Dnia papieskiego "Idźmy naprzód z nadzieją" nasza szkoła zorganizowała konkurs wiedzy o Janie Pawle II. w konkursie rywalizowali uczniowie z klasy IV, V, VII.

Laureatami konkursu zostali:

Julia Fudali i Klara Kurzepa z kl IV

Ania Rychlicka i Franciszek Dudzik z kl V

Karol Urbanek i Wiktoria Matracka z kl VII

Czytaj dalej
Przeczytano: 58

Dodane przez w w Imprezy i uroczystości szkolne

 Pani Krystyna Myszkal - kierownik wychowania, za dorobek zawodowy, rzetelną pracę, zaangażowanie w promocję i rozwój szkoły otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego, którą odebrała 18 października 2017 r.   Naszej drogiej Koleżance gratulujemy i życzymy wielu sukcesów. 

 

Czytaj dalej
Przeczytano: 50

Dodane przez w w Po lekcjach...

Tydzień między 16 a 20 października pod względem pogody był wymarzony. Dominowała złota jesień. Drzewa mieniły się kolorami a temperatura sprzyjała wypoczynkowi na powietrzu.

Czytaj dalej
Przeczytano: 54

Dodane przez w w Po lekcjach...

Mamy piękną złotą jesień. Wykorzystaliśmy ten fakt by wybrać się w teren i popróbować swych sił w malowaniu plenerowym. Dodatkowo okazją ku temu był przyjazd uczniów z zaprzyjaźnionego Liceum Plastycznego z Krosna. Był wtorek 17 października. Koledzy z liceum okazali się bardzo utalentowani. Podziwialiśmy ich przy pracy, a później sami malowaliśmy.Czas szybko płynął, zadowoleni wróciliśmy do budynku sanatoryjnego

Oto kilka naszych prac, które powstały w plenerze czyli w pięknych okolicznościach przyrody:

Czytaj dalej
Przeczytano: 52

Jesteśmy uczniami klasy 2 i 3. W szkole sanatoryjnej uczyliśmy się we wrześniu i tu rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/2018. Tutaj zdobyliśmy pierwsze szkolne sukcesy.

Lenka Pawlak – uczennica klasy 3 została „Mistrzem Ortografii”, a Wiktor Żuradzki – uczeń klasy 2 uzyskał tytuł „Mistrza Matematyki”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Czytaj dalej
Przeczytano: 101

Dodane przez w w Po lekcjach...

W piątkowe popołudnie 29 września grupa dzieci młodszych miała okazję spotkać się z członkami fundacji "Razem z psem" i ich podopiecznymi.

Spotkanie było bardzo udane, pełne pozytywnych emocji i wzruszeń. Dzieci dowiedziały się jakie są wymagania jeśli chodzi o opiekę nad poszczególnymi rasami. 

 

Czytaj dalej
Przeczytano: 93

Dodane przez w w Po lekcjach...

W piątek 29 września w Sanatorium "Maria" odbył się koncert orkiestry dziecięcej, składającej się z dzieci przebywających na leczeniu w szpitalu Uzdrowiskowym "Zimowit". Dzieci pokazały swój kunszt przed dorosłymi kuracjuszami i wzbudziły podziw i zachwyt, że w ciągu 3 tygodni można nauczyć się wspólnego grania.

Orkiestrę prowadzi nauczyciel muzyki Pan Robert Myszkal, który występował wraz z dzieciakami.

Czytaj dalej
Przeczytano: 96

   Nasza sanatoryjna szkoła już tradycyjnie włącza się do ogólnopolskiej akcji  Narodowego Czytania. W tym roku Pan Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego zostało wybrane lekturą Narodowego Czytania 2017.

Stanisław Wyspiański jest nam bliski, ponieważ tak jak nasi uczniowie, przyjeżdżał do Rymanowa Zdroju na leczenie.

Uczniowie klas  gimnazjalnych przygotowali wybrane fragmenty i odegrali role:

 Pana Młodego – Dawid Saszczak

 Panny Młodej – Zuzanna Gajda

 Dziennikarza – Katarzyna Preisner

 Stańczyka – Izabela Szczepanik

 Gospodarza – Łukasz Leszko

 Poety – Katarzyna Preisner

 Isia  - Wiktoria Olesiak

 Czepca – Maks Jakubczyk

 Jaśka – Wiktoria Pieniążek

 Chochoła – Klaudia Miazga

   Na zakończenie zatańczyli Chocholi Taniec do muzyki Czesława Niemena, symbolizujący marazm społeczeństwa polskiego. Symbol idei odłożonej na przyszłość.

   Warto było tę piękną pozycję naszej literatury przeczytać wspólnie i przypomnieć niezwykle ważne dla naszej historii i kultury wersy dramatu.

   W dalszej części obejrzeliśmy prezentację  dotyczącą życia i twórczości artystycznej Stanisława Wyspiańskiego. Wysłuchaliśmy utworu rapera Sokoła, potomka artysty, do słów wiersza „Niech nikt nad grobem […]”.  Zapamiętaliśmy , że Wyspiański był wybitnym dramatopisarzem i poetą, malarzem, genialnym reformatorem teatru, oryginalnym projektantem pięknych wnętrz i mebli, ilustratorem i twórcą nowatorskiej grafiki książkowej, aktorem i scenografem teatralnym.

  Nigdy w Polsce nie pojawił się równie wszechstronny i niezwykły artysta.

   Był człowiekiem, który w krótkim życiu uczynił tak wiele, że jego dzieło można by rozpisać na wiele znakomitych biografii.

 

Czytaj dalej
Przeczytano: 126

Dodane przez w w Imprezy i uroczystości szkolne

 

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie z całej Polski

 

Zapraszam Was do naszej szkoły sanatoryjnej.... jedynej takiej szkoły w Polsce i na Podkarpaciu. Szkoły, która pozwala uczniom kontynuować naukę jeśli podczas roku szkolnego przebywają na leczeniu w Uzdrowisku Rymanów Zdrój.

Jeśli chorujecie na choroby układu oddechowego, wydalniczego, macie problemy z nadwagą, ortopedyczne, jesteście po operacji,  czy wymagacie profesjonalnej opieki z powodu innych dolegliwości ... to zapraszam do Rymanowa Zdroju!

Należy zwrócić się do lekarza rodzinnego, który wypełni skierowanie na leczenie sanatoryjne (można je pobrać ze strony naszej szkoły), na którym koniecznie wskażcie Rymanów Zdrój jako miejsce pobytu. Cały turnus leczniczy trwający 27 dni jest za darmo! Szpital uzdrowiskowy „Zimowit” zapewnia dużą liczbę zabiegów: inhalacje, masaże, ćwiczenia, kąpiele, maseczki borowinowe oraz stałą profesjonalną opiekę personelu medycznego.

Doświadczeni nauczyciele i wychowawcy zapewnią Wam możliwość kontynuowania nauki i właściwą opiekę: muzykoterapię, choreoterapię, zajęcia plastyczne, origami, udział w projektach, zajęcia ruchowe oraz kynoterapię prowadzoną przez  fundację „Razem z psem”.

Pobyt w Rymanowie Zdroju: spacery, zajęcia na świeżym powietrzu zagwarantują poprawę Waszego zdrowia i wypoczynek.

 Życzę Wszystkim uczniom nasze szkoły miłego pobytu w Uzdrowisku a przede wszystkim fantastycznych wspomnień na całe życie.

                              Rymanów Zdrój zaprasza!

                                                                                                                                 Dyrektor ZSS w Rymanowie Zdroju

                                     Agnieszka Kopiec

Czytaj dalej
Przeczytano: 105

Dodane przez w w Po lekcjach...

 

 

                                              UWAGA! UWAGA!

TYLKO U NAS! W SZKOLE SANATORYJNEJ W RYMANOWIE ZDROJU KYNOTERAPIA!

 

NA ZAJĘCIA ZAPRASZA FUNDACJA „Razem z psem”.

Pobyt w szkole sanatoryjnej umilą Wam:

 1. Magda z Dzwoneczkiem – fantastycznym, przypominającym Idefiksa i o mocnym charakterze mieszańcem,
 2. Basia z Beri – czarną jak węgielek, wesołą, cierpliwą przedstawicielką rasy labrador,
 3. Agnieszka z Tigrą – kolorową, puchatą, zawsze chętną do pracy przedstawicielką rasy owczarek australijski

 oraz Wasze starsze koleżanki:

 Daniela z Nesti– małą, dystyngowaną i uroczą reprezentantką rasy yorkshire terrier i Aurą – najmłodszą w naszej grupie, tytanem pracy, przedstawicielką rasy sznaucer miniaturowy

oraz

 Marysia z Leosiem – Leoś to pies pracujący, zajmujący się pasieniem owiec, niestrudzony border collie.

Opowiemy Wam o naszej pracy, zapewnimy profesjonalne zajęcia  z udziałem wyszkolonych psów.

 

 

Czytaj dalej
Przeczytano: 113

   Wakacje mięły szybko i radośnie, nadszedł czas pożegnania ze słońcem, wodą i błogim lenistwem

                      Wracamy do szkoły!!!

   Ale nie bądźcie smutni w szkole też jest wesoło, zwłaszcza jeżeli jest to nasza szkoła sanatoryjna, w której nie tylko się uczymy, ale też bawimy i zawiązujemy nowe przyjaźnie.

   Wszystkim naszym uczniom, którzy w tym roku szkolnym przebywać będą na turnusach leczniczych w uzdrowisku życzymy powodzenia w rozpoczynającym się roku szkolnym w ich zmaganiach na drodze do wiedzy.

Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół Specjalnych w Rymanowie Zdroju 

 

Czytaj dalej
Przeczytano: 120

Dodane przez w w Imprezy i uroczystości szkolne

Wszystkim naszym uczniom przebywającym obecnie na turnusie jak i tym, którzy przebywali u nas wcześniej składamy serdeczne życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/17.

Mamy nadzieję, że na waszych świadectwach goszczą tylko dobre oceny.

Odkładamy na dwa miesiące obowiązki szkolne i będziemy odpoczywać czynnie i biernie.

Zapraszamy wszystkie dzieci z całej Polski w wieku od 0 do 18 lat na turnusy lecznicze do Rymanowa Zdroju.

Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół Specjalnych

Czytaj dalej
Przeczytano: 157

Rymanów Zdrój - Po zdrowie w Rymanowie

Rymanów Zdrój położony jest 4 km

na południe od miasta w dolinie Taboru

Czytaj więcej...

Media o nas

Drogi Gościu zapraszamy Ciebie do zobaczenia co o nas piszą media.

Czytaj więcej...

Od czego zacząć

Żeby zapisać się do naszej szkoły wystarczy tylko kilka minut. Zobacz jakie to proste!

Czytaj więcej...

Joomla templates by Joomlashine Projektowanie stron internetowych MISTEO.PL